ART / Lithographs / Grafiska blad i mapp 16152028
nr 1615 2028
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
5 pcs, Fem Svenska Grafiker i mapp. (Lennart Gram (1910-1996), Sweden. Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sweden. K-A Perhrson, Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Nils Zetterberg) 360 upplaga, oramade lösa blad. Sheet: 45x55 cm. Signed,
Grafiska blad i mapp, 5 st, Fem Svenska Grafiker i mapp. Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. K-A Perhrson, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Nils Zetterberg, 360 upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 45x55 cm. Signerad
Lennart Gram, Swedish painter, and draughtsman, born 1910, dead 1996.
1500
SEK 1000
Monday April 22 2024
at 20:27:36
7/4 21:36:10
- Thema-auction
Apr 22
Read more about Grafik
Lennart Gram
Read more about Lennart Gram